RG2012P-3400-W-T1
Mfr.Part #
RG2012P-3400-W-T1
Description
RES SMD 340 OHM 0.05% 1/8W 0805
Voltage - Rated DC :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
508μm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
340Ohm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.05%
Max Power Dissipation :
125mW
Voltage - Rated :
100V
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Datasheets
RG2012P-3400-W-T1
Susumu RG2012P-3400-W-T1
RG Series, Thin Film, 340Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C