RG2012N-623-B-T5
Mfr.Part #
RG2012N-623-B-T5
Description
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Lead Free
Construction :
RECTANGULAR
Max Power Dissipation :
125mW
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Published :
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
150V
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Surface Mount :
yes
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
508μm
Series :
RG
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Resistance :
62kOhm
2
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG2012N-623-B-T5
Susumu RG2012N-623-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 62kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C