RG2012N-2803-B-T5
Mfr.Part #
RG2012N-2803-B-T5
Description
RES SMD 280K OHM 0.1% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated :
100V
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
100mW
Lead Free :
Lead Free
Construction :
RECTANGULAR
Case Code (Metric) :
Resistance :
280kOhm
Series :
RG
Surface Mount :
yes
Height :
400μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Voltage - Rated DC :
150V
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
RG2012N-2803-B-T5
Susumu RG2012N-2803-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 280kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C