RG2012N-1872-B-T1
Mfr.Part #
RG2012N-1872-B-T1
Description
RES SMD 18.7K OHM 0.1% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height :
508μm
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
125mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
100V
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
18.7kOhm
Datasheets
RG2012N-1872-B-T1
Susumu RG2012N-1872-B-T1
RG Series, Thin Film, 18.7kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C