RG2012N-1822-W-T5
Mfr.Part #
RG2012N-1822-W-T5
Description
RES SMD 18.2KOHM 0.05% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.05%
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Power Rating :
100mW
Resistance :
18.2kOhm
JESD-609 Code :
e3
Lead Free :
Lead Free
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
150V
Height :
508μm
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Published :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Max Power Dissipation :
125mW
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
RG2012N-1822-W-T5
Susumu RG2012N-1822-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 18.2kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C