RG2012N-102-P-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG2012N-102-P-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 1K OHM 0.02% 1/8W 0805
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.02%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height :
508μm
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Composition :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
150V
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Case Code (Metric) :
Weight :
5.499807mg
Termination :
SMD/SMT
Published :
Lead Free :
Lead Free
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
150V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
1kOhm
Series :
RG
Power Rating :
125mW
Datasheets
RG2012N-102-P-T1
Susumu RG2012N-102-P-T1
RG Series, Thin Film, 1kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.02%, -55°C~155°C