RG1608V-3831-P-T1
Mfr.Part #
RG1608V-3831-P-T1
Description
RES SMD 3.83K OHM 1/10W 0603
RG
Height :
400μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packing Method :
TR
AEC-Q200
Factory Lead Time :
19 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
100V
Voltage - Rated DC :
75V
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
100mW
Resistance :
3.83kOhm
Tolerance :
±0.02%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Chip
Datasheets
RG1608V-3831-P-T1
Susumu RG1608V-3831-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 3.83kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.02%, -55°C~155°C