RG1608V-3240-D-T5
Mfr.Part #
RG1608V-3240-D-T5
Description
RES SMD 324 OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
19 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Voltage - Rated :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Construction :
RECTANGULAR
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
2
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
62.5mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Resistance :
324Ohm
Voltage - Rated DC :
75V
Datasheets
RG1608V-3240-D-T5
Susumu RG1608V-3240-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 324Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C