RG1608P-7870-B-T5
Mfr.Part #
RG1608P-7870-B-T5
Description
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
787Ohm
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
75V
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
yes
Construction :
RECTANGULAR
Voltage - Rated DC :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
508μm
Power Rating :
100mW
Mounting Feature :
Surface Mount
Factory Lead Time :
18 Weeks
SMD/SMT
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Datasheets
RG1608P-7870-B-T5
Susumu RG1608P-7870-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 787Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C