RG1608P-4532-W-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG1608P-4532-W-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 45.3K OHM 1/10W 0603
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
62.5mW
Packing Method :
TR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Feature :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Series :
RG
Voltage - Rated :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.05%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
45.3kOhm
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
400μm
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Construction :
Chip
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W