RG1608P-201-W-T5
Mfr.Part #
RG1608P-201-W-T5
Description
RES SMD 200 OHM 0.05% 1/10W 0603
Height :
400μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
200Ohm
Construction :
RECTANGULAR
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.05%
Voltage - Rated DC :
75V
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Datasheets
RG1608P-201-W-T5
Susumu RG1608P-201-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 200Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C