RG1608P-1963-B-T5
Mfr.Part #
RG1608P-1963-B-T5
Description
RES SMD 196K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
75V
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR
Max Power Dissipation :
100mW
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
196kOhm
Height :
508μm
Surface Mount
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
RG1608P-1963-B-T5
Susumu RG1608P-1963-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 196kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C