RG1608N-3920-B-T5
Mfr.Part #
RG1608N-3920-B-T5
Description
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
75V
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Supplier Device Package :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Length :
1.6mm
Width :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
100V
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Height :
400μm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
155°C
Case Code (Metric) :
Resistance :
392Ohms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG1608N-3920-B-T5
Susumu RG1608N-3920-B-T5
RG Series, Thin Film, 392Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C