RG1005V-4420-D-T10
Mfr.Part #
RG1005V-4420-D-T10
Description
RES SMD 442 OHM 0.5% 1/16W 0402
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Height :
406.4μm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
30mW
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
25V
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Published :
Max Power Dissipation :
63mW
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
442Ohm
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Surface Mount
RG
Susumu RG1005V-4420-D-T10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 442Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C