RG1005P-1912-C-T10
Mfr.Part #
RG1005P-1912-C-T10
Description
RES SMD 19.1K OHM 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Power Dissipation :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
30mW
Tolerance :
±0.25%
Voltage - Rated :
25V
Resistance :
19.1kOhm
Voltage - Rated DC :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Susumu RG1005P-1912-C-T10
RG Series, Thin Film, 19.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C