RG1005N-9762-W-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG1005N-9762-W-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 97.6K OHM 1/16W 0402
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Height :
406.4μm
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
18 Weeks
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated :
25V
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
97.6kOhm
Power Rating :
30mW
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Series :
RG
Tolerance :
±0.05%
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
63mW
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
Datasheets
RG1005N-9762-W-T1
Susumu RG1005N-9762-W-T1
RG Series, Thin Film, 97.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C