RG1005N-8251-W-T1
Mfr.Part #
RG1005N-8251-W-T1
Description
RES SMD 8.25K OHM 1/16W 0402
Resistance :
8.25kOhm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
30mW
Factory Lead Time :
18 Weeks
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Datasheets
RG1005N-8251-W-T1
Susumu RG1005N-8251-W-T1
RG Series, Thin Film, 8.25kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C