RG1005N-3401-D-T10
Mfr.Part #
RG1005N-3401-D-T10
Description
RES SMD 3.4K OHM 0.5% 1/16W 0402
Voltage - Rated DC :
25V
Factory Lead Time :
18 Weeks
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Published :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Lead Free :
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
1 (Unlimited)
Height :
406.4μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated :
25V
Power Rating :
30mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Surface Mount :
yes
Resistance :
3.4kOhm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mounting Feature :
Surface Mount
RG
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
63mW
Susumu RG1005N-3401-D-T10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 3.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C