RG1005N-1782-W-T1
Mfr.Part #
RG1005N-1782-W-T1
Description
RES SMD 17.8K OHM 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
30mW
Height :
406.4μm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated DC :
25V
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
17.8kOhm
Datasheets
RG1005N-1782-W-T1
Susumu RG1005N-1782-W-T1
RG Series, Thin Film, 17.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C