RG1005N-111-D-T10
Mfr.Part #
RG1005N-111-D-T10
Description
RES SMD 110 OHM 0.5% 1/16W 0402
Height :
406.4μm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated :
75V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
0402 (1005 Metric)
Max Power Dissipation :
63mW
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Resistance :
110Ohm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated DC :
25V
Weight :
652.039032μg
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Published :
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Datasheets
RG1005N-111-D-T10
Susumu RG1005N-111-D-T10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 110Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C