RCS1005F9R1CS
Mfr.Part #
RCS1005F9R1CS
Description
RES 9.1 OHM 1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
9.1Ohms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Tolerance :
±1%
Datasheets
RCS1005F9R1CS
RCS Series, Thick Film, 9.1Ohms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C