RCS080569K8FKEA
Mfr.Part #
RCS080569K8FKEA
Description
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/2W 0805
Resistance :
69.8kOhms
Length :
2.0066mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Width :
1.2446mm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Power Dissipation :
400mW
Datasheets
RCS080569K8FKEA
Vishay / Dale RCS080569K8FKEA
RCS e3 Series, Thick Film, 69.8kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C