RCP2512B1K80GTP
Mfr.Part #
RCP2512B1K80GTP
Description
RES SMD 1.8K OHM 2% 3.5W 2512
Width :
3.1496mm
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
1.8kOhms
Factory Lead Time :
9 Weeks
Length :
6.35mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
22W
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Size / Dimension :
0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
Power (Watts) :
3.5W
Tolerance :
±2%
Datasheets
RCP2512B1K80GTP
Vishay / Dale RCP2512B1K80GTP
RCP Series, Thick Film, 1.8kOhms, 3.5W, ±2%, -65°C~155°C