RCP0603W22R0GS3
Mfr.Part #
RCP0603W22R0GS3
Description
RES SMD 22 OHM 2% 1.5W 0603
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
1.5W
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Published :
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.023 0.58mm
Length :
1.6002mm
Resistance :
22Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
3.9W
Tolerance :
±2%
Datasheets
RCP0603W22R0GS3
Vishay / Dale RCP0603W22R0GS3
RCP Series, Thick Film, 22Ohms, 1.5W, ±2%, -65°C~155°C