RCP0505B33R0GWB
Mfr.Part #
RCP0505B33R0GWB
Description
RES SMD 33 OHM 2% 1.4W 0505
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Width :
1.27mm
Power (Watts) :
1.4W
Resistance :
33Ohms
Size / Dimension :
0.055Lx0.050W 1.40mmx1.27mm
Packaging :
Tray
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Length :
1.397mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Max Power Dissipation :
5W
Tolerance :
±2%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
RCP0505B33R0GWB
Vishay / Dale RCP0505B33R0GWB
RCP Series, Thick Film, 33Ohms, 1.4W, ±2%, -65°C~155°C