RCL1225806RFKEG
Mfr.Part #
RCL1225806RFKEG
Description
RES SMD 806 OHM 2W 2512 WIDE
Size / Dimension :
0.126Lx0.248W 3.20mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
2W
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
RCL
Width :
6.3mm
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
889μm
Supplier Device Package :
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
2W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Published :
Resistance :
806Ohms
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
2W
Length :
3.2004mm
Datasheets
RCL1225806RFKEG
Vishay / Dale RCL1225806RFKEG
RCL Series, Thick Film, 806Ohms, 2W, ±1%, -55°C~155°C