RCL122547R0JNEG
Mfr.Part #
RCL122547R0JNEG
Description
RES SMD 47 OHM 2W 2512 WIDE
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±5%
2
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Resistance :
47Ohm
Thick Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
12 Weeks
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.126Lx0.248W 3.20mmx6.30mm
Max Power Dissipation :
2W
Packaging :
Cut Tape (CT)
Height :
889μm
Power Rating :
2W
Automotive AEC-Q200
Reach Compliance Code :
Unknown
Construction :
RECTANGULAR
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RCL122547R0JNEG
Vishay / Dale RCL122547R0JNEG
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RCL Series, Thick Film, 47Ohm, ±5%, -55°C~155°C