RCL1225221RFKEG
Mfr.Part #
RCL1225221RFKEG
Description
RES SMD 221 OHM 2W 2512 WIDE
Resistance :
221Ohms
Size / Dimension :
0.126Lx0.248W 3.20mmx6.30mm
RCL
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
2W
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
6.2992mm
Power Rating :
2W
ROHS3 Compliant
Length :
3.2004mm
Thick Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
2W
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
200V
Automotive AEC-Q200
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
RCL1225221RFKEG
Vishay / Dale RCL1225221RFKEG
RCL Series, Thick Film, 221Ohms, 2W, ±1%, -55°C~155°C