RCL1225220KJNEG
Mfr.Part #
RCL1225220KJNEG
Description
RES SMD 220K OHM 2W 2512 WIDE
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
2W
Length :
3.2mm
Resistance :
220kOhms
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
200V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
2W
Feature :
Automotive AEC-Q200
Max Operating Temperature :
155°C
Case Code (Metric) :
Width :
6.3mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
Composition :
Thick Film
Termination :
SMD/SMT
Height :
750μm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.248W 3.20mmx6.30mm
Datasheets
RCL1225220KJNEG
Vishay / Dale RCL1225220KJNEG
RCL Series, Thick Film, 220kOhms, 2W, ±5%, -55°C~155°C