RC2512FK-07215KL
Mfr.Part #
RC2512FK-07215KL
Description
RES 215K OHM 1% 1W 2512
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Resistance :
215kOhm
Voltage - Rated :
500V
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RC2512FK-07215KL
YAGEO RC2512FK-07215KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 215kOhm, ±1%, -55°C~155°C