RC0603FR-1030K1L
Mfr.Part #
RC0603FR-1030K1L
Description
RES 30.1K OHM 1% 1/10W 0603
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
1%
Resistance :
30.1kOhm
Construction :
RECTANGULAR
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Rated Temperature :
70°C
Package / Case :
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Packing Method :
TR, PAPER, 10 INCH
Composition :
Thick Film
Working Voltage :
75V
Packaging :
Tape and Reel
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RC0603FR-1030K1L
YAGEO RC0603FR-1030K1L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 30.1kOhm, 1%,