RC0100FR-074K7P
Mfr.Part #
RC0100FR-074K7P
Description
RES 4.7K OHM 1% 1/32W 01005
Thick Film
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Failure Rate :
Power (Watts) :
0.03W, 1/32W
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Ratings :
Features :
Resistance :
4.7 kOhms
Series :
RC_P
Height - Seated (Max) :
0.006" (0.15mm)
Package :
Digi-Reel?
Datasheets
RC0100FR-074K7P
YAGEO RC0100FR-074K7P
RC_P Series, Thick Film, 4.7 kOhms, 0.03W, 1/32W, ±1%, -55°C ~ 125°C