PRG3216P-1821-D-T5
Mfr.Part #
PRG3216P-1821-D-T5
Description
RES SMD 1.82K OHM 1W 1206 WIDE
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.82kOhm
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
558.8μm
Susumu PRG3216P-1821-D-T5
PRG Series, Thin Film, 1.82kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C