PKG.3K.318.CYMC95
Mfr.Part #
PKG.3K.318.CYMC95
Description
CONN RCPT FMALE 18POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Number of Positions :
18
Cable Opening :
0.358 ~ 0.374 (9.10mm ~ 9.50mm)
Shell Size - Insert :
318
Termination :
Crimp
Current Rating (Amps) :
7A
Datasheets
PKG.3K.318.CYMC95
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 18 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.3K.318.CYMC95 Overview
PKG.3K.318.CYMC95 Features
3K series
PKG.3K.318.CYMC95 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.3K.318.CYMC95 Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER