PKG.00.304.CLLD35
Mfr.Part #
PKG.00.304.CLLD35
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
26mm
Current Rating :
2A
Cable Opening :
0.106 ~ 0.138 (2.70mm ~ 3.50mm)
Diameter :
10.2mm
Datasheets
PKG.00.304.CLLD35
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 4 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.00.304.CLLD35 Overview
PKG.00.304.CLLD35 Features
00B series
PKG.00.304.CLLD35 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.00.304.CLLD35 Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER