PKG.0B.302.CLLD52
Mfr.Part #
PKG.0B.302.CLLD52
Description
CONN RCPT FMALE 2P GOLD SLDR CUP
Diameter :
12.4mm
Number of Positions :
2
Length :
35.5mm
Cable Opening :
0.165 ~ 0.205 (4.20mm ~ 5.20mm)
IP50
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Current Rating :
10A
Shell Size - Insert :
302
Bulk
Datasheets
PKG.0B.302.CLLD52
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 2 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.0B.302.CLLD52 Overview
PKG.0B.302.CLLD52 Features
0B series
PKG.0B.302.CLLD52 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.0B.302.CLLD52 Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER