PKG.3K.310.CYMK14
Mfr.Part #
PKG.3K.310.CYMK14
Description
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP
Termination :
Crimp
Cable Opening :
0.535 ~ 0.551 (13.60mm ~ 14.00mm)
Number of Positions :
10
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Current Rating (Amps) :
12A
Shell Size - Insert :
310
Datasheets
PKG.3K.310.CYMK14
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 10 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.3K.310.CYMK14 Overview
PKG.3K.310.CYMK14 Features
3K series
PKG.3K.310.CYMK14 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.3K.310.CYMK14 Circular Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER