PKG.3K.310.CYMK12
Mfr.Part #
PKG.3K.310.CYMK12
Description
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP
Cable Opening :
0.476 ~ 0.504 (12.10mm ~ 12.80mm)
Current Rating (Amps) :
12A
Number of Positions :
10
Termination :
Crimp
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Shell Size - Insert :
310
Datasheets
PKG.3K.310.CYMK12
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 10 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.3K.310.CYMK12 Overview
PKG.3K.310.CYMK12 Features
3K series
PKG.3K.310.CYMK12 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.3K.310.CYMK12 Circular Connectors applications.
  • Instrumentation
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER