PKG.3B.304.CYMM52Z
Mfr.Part #
PKG.3B.304.CYMM52Z
Description
CONN RCPT FMALE 4POS GOLD CRIMP
Push-Pull
Packaging :
Gold
Current Rating (Amps) :
19A
Contact Finish Thickness - Mating :
59.0μin 1.50μm
Shell Finish :
Chrome
Feature :
Backshell
Termination :
Crimp
Number of Positions :
4
Cable Opening :
0.165 ~ 0.205 (4.20mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shell Size - Insert :
304
Free Hanging (In-Line); Panel Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
IP50 - Dust Protected
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 4 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.3B.304.CYMM52Z Overview
PKG.3B.304.CYMM52Z Features
3B series
PKG.3B.304.CYMM52Z Applications
There are a lot of LEMO
PKG.3B.304.CYMM52Z Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER