PKG.2B.810.CLLD72Z
Mfr.Part #
PKG.2B.810.CLLD72Z
Description
CONN RCPT FMALE 11P SOLDER CUP
Termination :
Solder Cup
Backshell
Current Rating :
7A
Push-Pull
Ratings :
IP50
Shell Size - Insert :
810
Brass, Chrome
Mount :
Bulkhead, Free Hanging, Panel, Rear Side Nut
Cable Opening :
0.244 ~ 0.283 (6.20mm ~ 7.20mm)
Number of Positions :
11 (10 + 1 Coax)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Series :
2B
PKG.2B.810.CLLD72Z Overview
PKG.2B.810.CLLD72Z Features
2B series
PKG.2B.810.CLLD72Z Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.810.CLLD72Z Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER