PKG.2B.804.CLLD82
Mfr.Part #
PKG.2B.804.CLLD82
Description
CONN RCPT FMALE 5P GOLD SLDR CUP
Circular Connector Assemblies
Mount :
Bulkhead, Free Hanging, Panel, Rear Side Nut
Cable Opening :
0.283 ~ 0.323 (7.20mm ~ 8.20mm)
Packaging :
Bulk
Current Rating :
7A
Number of Positions :
5 (4 + 1 Coax)
Termination :
Solder Cup
Shell Size - Insert :
804
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Ratings :
IP50
Datasheets
PKG.2B.804.CLLD82
PKG.2B.804.CLLD82 Overview
PKG.2B.804.CLLD82 Features
2B series
PKG.2B.804.CLLD82 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.804.CLLD82 Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER