PKG.2B.514.CYMD82
Mfr.Part #
PKG.2B.514.CYMD82
Description
CONN RCPT FMALE 8POS GOLD CRIMP
Shell Size - Insert :
514
Bulkhead - Rear Side Nut
Current Rating (Amps) :
10A
Pbfree Code :
yes
Number of Positions :
8
Cable Opening :
0.283 ~ 0.323 (7.20mm ~ 8.20mm)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Termination :
Crimp
Datasheets
PKG.2B.514.CYMD82
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 8 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.2B.514.CYMD82 Overview
PKG.2B.514.CYMD82 Features
2B series
PKG.2B.514.CYMD82 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.514.CYMD82 Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER