PKG.2B.318.CLLD92
Mfr.Part #
PKG.2B.318.CLLD92
Description
CONN RCPT FMALE 18P SOLDER CUP
Current Rating :
5.5A
Shell Size - Insert :
318
Number of Positions :
18
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Cable Opening :
0.323 ~ 0.362 (8.20mm ~ 9.20mm)
Diameter :
19.2mm
Length :
47mm
Termination :
Solder Cup
Datasheets
PKG.2B.318.CLLD92
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 18 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.2B.318.CLLD92 Overview
PKG.2B.318.CLLD92 Features
2B series
PKG.2B.318.CLLD92 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.318.CLLD92 Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER