PKG.2B.314.CLLD82
Mfr.Part #
PKG.2B.314.CLLD82
Current Rating :
6.5A
Diameter :
19.2mm
Length :
47mm
Cable Opening :
0.283 ~ 0.323 (7.20mm ~ 8.20mm)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
PKG.2B.314.CLLD82
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 14 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.2B.314.CLLD82 Overview
PKG.2B.314.CLLD82 Features
2B series
PKG.2B.314.CLLD82 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.314.CLLD82 Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER