PKG.2B.314.CLLD72
Mfr.Part #
PKG.2B.314.CLLD72
Length :
47mm
Current Rating :
6.5A
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Diameter :
19.2mm
Cable Opening :
0.244 ~ 0.283 (6.20mm ~ 7.20mm)
Brass, Chrome
Datasheets
PKG.2B.314.CLLD72
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 14 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.2B.314.CLLD72 Overview
PKG.2B.314.CLLD72 Features
2B series
PKG.2B.314.CLLD72 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.314.CLLD72 Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER