PKG.2B.314.CLLD52
Mfr.Part #
PKG.2B.314.CLLD52
Description
CONN RCPT FMALE 14P SOLDER CUP
Shell Size - Insert :
314
Current Rating :
6.5A
Length :
47mm
Number of Positions :
14
Cable Opening :
0.165 ~ 0.205 (4.20mm ~ 5.20mm)
Diameter :
19.2mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Termination :
Solder Cup
Datasheets
PKG.2B.314.CLLD52
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 14 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.2B.314.CLLD52 Overview
PKG.2B.314.CLLD52 Features
2B series
PKG.2B.314.CLLD52 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.314.CLLD52 Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER