PKG.2B.312.CYMD92Z
Mfr.Part #
PKG.2B.312.CYMD92Z
Description
CONN RCPT FMALE 12POS GOLD CRIMP
Current Rating :
7A
Diameter :
19.2mm
Cable Opening :
0.323 ~ 0.362 (8.20mm ~ 9.20mm)
Termination :
Crimp
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
47mm
Gender :
FEMALE
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 12 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.2B.312.CYMD92Z Overview
PKG.2B.312.CYMD92Z Features
2B series
PKG.2B.312.CYMD92Z Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.312.CYMD92Z Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER