PKG.2B.312.CYMD82
Mfr.Part #
PKG.2B.312.CYMD82
Description
CONN RCPT FMALE 12POS GOLD CRIMP
Cable Opening :
0.283 ~ 0.323 (7.20mm ~ 8.20mm)
Current Rating :
7A
Diameter :
19.2mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
47mm
Termination :
Crimp
Datasheets
PKG.2B.312.CYMD82
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 12 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.2B.312.CYMD82 Overview
PKG.2B.312.CYMD82 Features
2B series
PKG.2B.312.CYMD82 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.312.CYMD82 Circular Connectors applications.
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER