PKG.2B.312.CLLD62Z
Mfr.Part #
PKG.2B.312.CLLD62Z
Cable Opening :
0.205 ~ 0.244 (5.20mm ~ 6.20mm)
Diameter :
19.2mm
Length :
47mm
Current Rating :
7A
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Bronze
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 12 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.2B.312.CLLD62Z Overview
PKG.2B.312.CLLD62Z Features
2B series
PKG.2B.312.CLLD62Z Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.312.CLLD62Z Circular Connectors applications.
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER