PKG.2B.310.CLLD99
Mfr.Part #
PKG.2B.310.CLLD99
Diameter :
19.2mm
Length :
47mm
Current Rating :
8A
Cable Opening :
0.362 ~ 0.390 (9.20mm ~ 9.90mm)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
PKG.2B.310.CLLD99
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 10 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.2B.310.CLLD99 Overview
PKG.2B.310.CLLD99 Features
2B series
PKG.2B.310.CLLD99 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.310.CLLD99 Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER